top of page
  • Zdjęcie autorai-spec.pl

Co to jest e-commerce?

Zaktualizowano: 28 sty

Nie wiesz czym jest e-commerce? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Co to jest e-commerce?
Co to jest e-commerce?

E-Commerce to pojęcie pochodzące z języka angielskiego, które oznacza dosłownie e-handel, czyli handel elektroniczny - handel online. Polega na zawieraniu transakcji z firmami i przedsiębiorcami, które są finalizowane w domenie internetowej.


Najbardziej popularną formą e-commerce są sklepy internetowe, dzięki którym możliwe jest obniżenie kosztów prowadzenia działalności ze względu na brak konieczności wynajmu lub kupna lokalu służącego za punkt sprzedaży. Działania związane z handlem elektronicznym obejmują nie tylko samą wymianę towarów i usług, ale również różne działania promocyjne i marketingowe. Są to wszystkie czynności związane z bezpośrednim zawieraniem transakcji handlowych oraz prowadzące do nich przy wykorzystaniu różnego rodzaju platform, sklepów i aplikacji.


Obecnie wiele sklepów prowadzi swoją działalność wyłącznie za pomocą Internetu, ale sklepy internetowe posiadają również marki dysponujące stacjonarnymi punktami sprzedaży. Dynamiczny rozwój e-commerce, który obecnie stanowi ponad 19% globalnej sprzedaży detalicznej prowadzi do powstawania wielu pytań, jak to, czym jest e-commerce, które właśnie wyjaśniłem Ci w tym artykule.i-spec.pl - kompleksowa obsługa marketingowa dla małych firm.

Subskrybuj Newsletter
Poradniki i newsy z e-commerce.
Po prostu warto się zapisać.

Dziękuję za subskrypcję!

Znalazłeś mnie!

bottom of page