top of page
  • Zdjęcie autorai-spec.pl

Co to jest remarketing Google Ads?

Zaktualizowano: 28 sty

Dowiedz się dlaczego kampanie remarketingowe są tak ważne i skuteczne.

Co to jest remarketing Google Ads?
Co to jest remarketing Google Ads?

Remarketing, to kampania marketingowa kierująca reklamy do odbiorców, którzy mieli styczność z Twoją firmą. Kierując reklamy w ten sposób, docierasz do użytkowników, którzy już widzieli Twoją markę i są bardziej skłonni do wykonania pożądanego działania w Twojej witrynie.


Jak działa remarketing Google Ads?

Użytkownicy, wchodząc w interakcję z Twoją stroną, uruchamiają pliki cookies odpowiedzialne za zbieranie danych w Twojej witrynie i zostają przypisani do listy odbiorców, którzy weszli w interakcję z Twoją stroną. Następnie tym użytkownikom wyświetlana jest reklama z odwiedzaną przez nich stroną lub konkretnymi produktami, które przeglądali.


Dla kogo jest remarketing i jakie są wymagania?

Kampanie remarketingowe dostępne są w usługach Google Ads i możliwość korzystania z tych kampanii ma każda firma, która ma aktywne konto Google Ads. Dodatkowym warunkiem jest odpowiednia rotacja użytkowników na stronie, ponieważ kampania remarketingowa możliwa jest do uruchomienia, jeśli na liście odbiorców znajduje się minimum 100 unikalnych użytkowników dla kampanii w sieci reklamowej oraz minimum 1000 unikalnych użytkowników dla pozostałych sieci.


Dlaczego kampanie remarketingowe są takie ważne i skuteczne?

Badania firm marketingowych pokazują, że 99% użytkowników odwiedzających Twoją witrynę po raz pierwszy, nie dokona zakupu. Jeśli użytkownik wszedł w interakcję z Twoją firmą i zainteresował się danym produktem lub usługą, i z nieznanych przyczyn opuścił tę stronę, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że już nie dokończy tego procesu. Zadaniem kampanii remarketingowej jest zachęcenie tego użytkownika do dokończenia procesu zakupowego lub przypomnienie o Twojej usłudze. Bardzo częstą praktyką jest stosowanie dodatkowych rabatów w kampaniach remarkeingowych, które mają skłonić potencjalnego klienta do zakupu.


Gdzie wyświetla się kampania remarketingowa?

Kampanie remarketingowe Google Ads możesz wyświetlać m.in. w:


  • YouTube

  • Witrynach internetowych

  • Wyszukiwarce Google

  • Aplikacjach i grach


Od czego zacząć remarketing Google Ads? Najprostszy remarketing.


1. Upewnij się, że korzystasz z konta zaawansowanego.


2. Jeśli posiadasz własną stronę internetową, to pierwszym krokiem jest wprowadzenie odpowiednich tagów do Twojej witryny, jak to zrobić dowiesz się tutaj: https://support.google.com/google-ads/answer/2476688?hl=pl


3. Jeśli masz już podpięte tagi, to upewnij się, czy Twoja lista odbiorców w Google Ads jest uzupełniona (min. 100 użytkowników) dla kampanii w sieci reklamowej i min. 1000 dla pozostałych sieci.


Narzędzia i ustawienia -> Zasoby wspólne -> Zarządzanie odbiorcami


4. Stwórz nową kampanię w sieci reklamowej.


Nowa kampania -> Utwórz kampanię bez korzystania z podpowiedzi -> Sieć reklamowa -> Kierowanie -> Segment odbiorców -> Szukaj -> Dodaj Twoją listę odbiorców


5. Dodaj kampanię i upewnij się, że działa prawidłowo.Podsumowanie


W dzisiejszych czasach praktycznie wszystkie firmy muszą być w internecie i angażować odbiorców do podejmowania działań, aby się utrzymać na rynku. Jeśli więc prowadzisz różnego rodzaju kampanie marketingowe, na które przeznaczasz znaczną część budżetu reklamowego, a nie prowadzisz kampanii remarketingowych, to popełniasz kosztowny błąd. Kampanie remarketingowe, to konieczność.Marketing dla sklepów internetowych:

Kompleksowy marketing 360

Audyt sklepu internetowego

Obsługa Facebook Ads

Obsługa Google Ads

Prowadzenie Social Media

Pozycjonowanie i SEO

Copywriting


Autoryzowany Reseller Shoper

Tworzenie sklepów internetowych na platformie ShoperSubskrybuj Newsletter
Poradniki i newsy z e-commerce.
Po prostu warto się zapisać.

Dziękuję za subskrypcję!

Znalazłeś mnie!

bottom of page