top of page
  • Zdjęcie autorai-spec.pl

Jak zarabiać przez internet w 2023? Najlepsze sposoby.

Zaktualizowano: 28 sty

W jaki sposób możesz zarabiać przez internet w 2023? Sprawdźmy.

Jak zarabiać przez internet w 2023? Najlepsze sposoby.
Jak zarabiać przez internet w 2023? Najlepsze sposoby.

Nie od dziś wiadomo, że możliwości, jakie daje nam Internet są ogromne, i pozwalają nam zarabiać bez wychodzenia z domu. Zaczynając od małych domowych biznesów, a kończąc na ogromnych przedsięwzięciach jak Amazon. Postaram się przedstawić Ci sprawdzone metody na zarabianie przez internet.


Spis treści:

  1. Digital Marketing.

  2. Grafika komputerowa.

  3. Programowanie.

  4. Copywriting i tłumaczenia.

  5. Influencing i afiliacja.

  6. Wirtualny asystent/asystentka.

  7. Własny sklep internetowy.

  8. Sprzedaż na Allegro.

  9. Dropshipping.


1. Praca zdalna.

W dzisiejszych czasach praca zdalna jest aktualnie na porządku dziennym. Taką formę zatrudnienia rozpowszechniła przede wszystkim pandemia koronawirusa. W sieci jest dostępnych wiele ofert pracy na stanowiska zdalne. Właściwie prawie każde zajęcie biurowe można aktualnie wykonywać sprzed ekranu własnego komputera, niezależnie od tego, czy mowa o programowaniu, copywritingu, grafice komputerowej czy obsłudze klienta.


- Digital Marketing.


Praca w agencji marketingu internetowego to duża szansa na spore zarobki i szybki rozwój. W takim miejscu możesz pracować jako specjalista SEO, PPC, social media lub content marketingu. Obecnie firmy tego typu nie mają większych problemów z zatrudnianiem pracowników w trybie zdalnym.


- Grafika komputerowa.


Aktualnie dobry grafik komputerowy, to złoto. Jeśli interesujesz się grafiką, posiadasz drobne portfolio i podstawową znajomość programów graficznych, to znalezienie pracy na tym stanowisku nie powinno stanowić dużego problemu.


- Programowanie.


Specjaliści IT mogą pracować całkowicie zdalnie i dobrze na tym zarabiać (dobry programista na etacie jest w stanie miesięcznie zarobić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych). W tym przypadku niezbędna jest wiedza i doświadczenie, ale ofert pracy dla programistów w sieci nie brakuje.


2. Freelancer.

Jeśli ważna jest dla Ciebie niezależność i nie boisz się wziąć odpowiedzialności za swoją karierę, odpuść sobie pracę na etacie. Wszystkie wymienione w powyższym fragmencie aktywności możesz wykonywać samodzielnie, na własną rękę. Wystarczy, że założysz działalność gospodarczą i zaczniesz szukać zleceń, co nie zawsze jest proste.


- Copywriting i tłumaczenia.


Dla freelancera copywriting jest bardzo opłacalną ścieżką rozwoju. Zlecenia na różnego rodzaju treści są po prostu najłatwiejsze do znalezienia, a usługa polegająca na pisaniu najłatwiejsza do świadczenia przez Internet. Działalność w tym zakresie możesz rozpocząć nawet bez rejestrowania własnej firmy. Wystarczy, że poszukasz zleceń w serwisach zrzeszających copywriterów lub w odpowiednich grupach na Facebooku. Z czasem zbudujesz atrakcyjne portfolio tekstów, które pozwoli Ci angażować się w coraz bardziej atrakcyjne projekty. Na podobnej zasadzie możesz świadczyć usługi polegające na tłumaczeniu treści w różnych językach.


- Influencing i afiliacja.


Influencer marketing ciągle zyskuje na popularności i wielu osobom wydaje się, że mogą uczynić z tego sposób na życie. Z pewnością uda się to tym, którzy mają na siebie ciekawy i oryginalny pomysł, dlatego wybierz obszar swoich zainteresowań i zacznij dzielić się swoją wiedzą z odbiorcami za pomocą bloga, kanału na YouTube czy profilu w Social Mediach. W momencie, kiedy zdobędziesz pewien poziom rozpoznawalności i zbudujesz wokół siebie lojalną społeczność, możesz spodziewać się propozycji współpracy od różnych firm działających w podobnej branży. Twoje zadanie będzie polegało najprawdopodobniej na recenzowaniu lub polecaniu konkretnych produktów i usług bądź na publikowaniu linków afiliacyjnych.


- Wirtualny asystent/asystentka.


Prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest obecnie modne i często opłacalne. Nie wszyscy przedsiębiorcy mają jednak głowę do organizacji własnej pracy, więc szukają pomocy przy ustalaniu harmonogramów, umawianiu spotkań, poszukiwaniu kontrahentów czy odpisywaniu na maile. Takie właśnie zajęcia leżą w zakresie obowiązków wirtualnej asystentki bądź asystenta. Aby świadczyć usługi tego typu, musisz być po prostu osobą dobrze zorganizowaną i dyspozycyjną. Wszystkie zadania możesz spokojnie realizować z pomocą komputera i telefonu.


3. E-commerce.

Handel internetowy to branża, której rozwój cały czas przyspiesza i zyskuje na popularności. Jeśli chcesz zarabiać bez wychodzenia z domu, możesz założyć własną działalność e-commerce. Pozwoli Ci to oferować produkty szerokiemu gronu odbiorców w różnych miejscach na świecie, ale żeby nie było zbyt kolorowo, to pamiętaj, że jest to rynek trudny i bardzo wymagający. Do dyspozycji masz nie tylko swoją stronę internetową, ale także wiele dodatkowych kanałów sprzedaży.


- Własny sklep internetowy.


Jest to podstawowy kanał sprzedaży w sieci, który pozwala Ci rozwijać własną markę bez ograniczeń. Nie musisz się przejmować żadnymi prowizjami i zachowujesz pełną dowolność w kwestii narzucanej marży. Współcześnie założenie strony internetowej nie jest niczym trudnym, ale warto skorzystać z pomocy specjalistów.


- Sprzedaż na Allegro.


Własna strona internetowa to pewne ograniczenia. Przede wszystkim musisz liczyć się z niewielką rozpoznawalnością na rynku i brakiem zaufania. Takich barier unikniesz, korzystając z popularnych portali, takich jak Allegro. To największa w Polsce platforma zakupowa, która zapewni Ci dostęp do dużej liczby potencjalnych klientów. Do zalet Allegro należy również znakomite pozycjonowanie w wyszukiwarce, dostęp do licznych udogodnień i narzędzi marketingowych, a także sama renoma serwisu przekładająca się na duże zaufanie klientów. Natomiast głównymi wadami są wysokie prowizje od sprzedaży, wymagania oraz ogromna konkurencja.


- Dropshipping.


Dropshipping to zyskujący na popularności model logistyczny, który pozwala na prowadzenie sprzedaży bez konieczności magazynowania i posiadania towaru. Wysyłką produktów zajmują się w Twoim imieniu hurtownie, a Ty oszczędzasz czas, który przeznaczysz na rozwój marki i pozyskiwanie nowych klientów. Co ciekawe, taką sprzedaż możesz prowadzić za pośrednictwem większości kanałów sprzedażowych. Wadą tego modelu jest brak pełnej kontroli nad całym procesem.


Podsumowanie


Jeśli chcesz zarabiać przez internet, to musisz przede wszystkim zdobyć podstawową wiedzę o rynku, na którym chcesz działać, prawie i przebiegu całego procesu. Taki sposób zarabiania mimo, że ma dużo zalet i ogromne możliwości, to bardzo często wymaga też poświęcenia i wiedzy.Marketing dla sklepów internetowych:

Kompleksowy marketing 360

Audyt sklepu internetowego

Obsługa Facebook Ads

Obsługa Google Ads

Prowadzenie Social Media

Pozycjonowanie i SEO

Copywriting


Autoryzowany Reseller Shoper

Tworzenie sklepów internetowych na platformie ShoperSubskrybuj Newsletter
Poradniki i newsy z e-commerce.
Po prostu warto się zapisać.

Dziękuję za subskrypcję!

Znalazłeś mnie!

bottom of page